English Arama :
HAS METAL'İN 26 SENELİK SERÜVENİ

HAS METAL'İN 26 SENELİK SERÜVENİ
Has Metal’in Demir Çelik Serüveni Perşembe Pazarında başlıyor. Dudullu ve Karadeniz Ereğli’den sonra büyüme hedefleri doğrultusunda Gebze Organize Sanayi Bölgesine taşınan Has Metal iki adet boy kesme, iki adet dilme hattıyla geniş bir müşteri portföyüne hizmet veriyor.

Yassı mamul sektöründe, üretici ile tüketici arasında tüketiciye daha yakın bir pozisyonda köprü görevi görmekte olan Has Metal’in müşterileri portföyü arasında ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, elektrik pano firmaları olmakla beraber, gereksinimi olan diğer sektörlerdeki firmalara da birinci sınıf malzeme tedariki de yapılmakta.

 

GOSB’daki modern tesisinde 25 bin metrekare üzerindeki arsasında 18 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Has Metal, yıllık 330 bin boy kesme ve dilme kapasitesine sahip…

 

1984 senesinde kurulan Has Metal, Dudulu Ümraniye ve Karadeniz Ereğli’de sürdürmekte olduğu faaliyetlerini, 2008 Eylül ayından itibaren Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde devam ettiriyor.

 

Firma olarak yassı mamül kullanan sektörlerin aradığı ürünleri depoladıklarını ve istendiğinde bu ürünleri ebatlayıp, sevk ederek sektörün ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Has Metal Genel Müdürü Osman Bilir, “ Yassı mamül pazarındaki eksiklikleri gidermek, tüketicilere daha iyi hizmet sunabilmek ve kullanıcı firmaların bu konudaki sıkıntılarını gidermek amacıyla Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerimizde Has Metal Çelik Servis Merkezini tesis ettik. Yassı mamül kullanan sektörlerin aradığı malları, sektör adına depolamakta, ve istendiğinde malzemeleri ebatlayıp sevk ederek, sektörün malzeme teminini kolaylaştırmaktayız” şeklinde konuştu.

 

Küresel ekonomik krizin kendi sektörlerini yoğun olarak etkilediğinin ifade eden Bilir, konu ile ilgili şu noktaların altını çizdi: “Çelik servis merkezleri ve yassı mamül sektörü global krizden oldukça etkilendi. Otomotiv sektöründeki daralma, sektörü etkilediği ölçüde bizleri de etkiledi. Yan sanayi çökme noktasına geldi, özelliklede ihracat yapanlar. Beyaz eşyadaki daralma otomotiv kadar olmamakla birlikte, fiyatlandırmadaki sorun hammadde bakımından yine aynıdır. Bankacılık sektörünün demir çelik sektörüne ve özellikle yassı mamül sektörüne bakış açısının mutlaka değişmesi ve destek vermesi işlerin daha çabuk rayına oturmasını sağlayacaktır. Üretici ve tedarikçi firmaların fiyat anlayışlarını değiştirmeleri de krizden daha çabuk çıkılması yönünde atılması gerekli bir adım olacaktır. Yatırımdan yeni çıkmakla beraber bisikletçilerin düşmemek için pedal çevirmelerinden yola çıkarak durmamız gerektiğini biliyoruz. 2010 yılının çok inişli çıkışlı olmayan durağan ufak düzeltmelerin olacağı bir yıl olacağı kanısındayız.”

 

Son olarak, 2008 Eylül ayında GOSB’a geldiklerini belirten Bilir, “ Sunduğu yenilikçi ve kaliteli hizmet yapısı ile hizmet verdiğimiz sektör ve yan sanayilerine yakınlığı bakımından GOSB da yer almak, bize ve çalıştığımız firmalara kolaylık sağlamıştır. GOSB Türkiye’deki OSB lere örnek teşkil etmesi gereken bir modeldir” dedi.

 
GOSB Yönetim Merkezi,
41430 Gebze / Kocaeli / Türkiye
Tel : + 90 (262) 648 48 48
Fax : + 90 (262) 648 48 22
E-posta : info@gosb.com.tr
GOSB.NET aboneleri için acil telefon numaraları
GOSB Güvenlik+İtfaiye : 911
Telefon + Haberleşme : 121
Çevre : 181
GOSB.NET aboneleri için acil telefon numaraları
Su : 185
Elektrik : 186
Doğal Gaz : 187
Diğer telekom aboneleri için acil telefon numaraları
GOSB İtfaiye : + 90 (262) 648 48 55
GOSB Ambulans : + 90 (262) 677 11 07
GOSB Güvenlik : + 90 (262) 648 48 75
gri{creative}agency